Партизан лако до победе пред својим навијачима

Кошаркаши Партизана убедљиво су савладали екипу Студентског центра 79:57, у утакмици трећег кола АБА лиге.

Црно-бели забележили трећи тријумф у такмичењу, први пред својим навијачима у Београдској арени.

После две победе у Хрватској на старту сезоне, против Задра и Сплита, Партизан је одиграо први меч пред својим навијачима и убедљиво савладао дебитанта у АБА лиги, екипу Студентског центра.

Екипа Жељка Обрадовића доминирала је од првог до последњег минута и није оставила промил шансе гостима из Подгорице да могу до евентуалног изненађења против црно-белих.

Иако се опоравио од коронавируса, Родионс Куруц није био у саставу Партизана, док је Грегор Глас утакмицу пропустио због ударца који је добио на тренингу.

У последњих 10 минута, предност је ишла и до 26 поена у корист црно-белих, а Обрадовић је дао прилику великом броју играча, који су равномерно поделили минутажу.

Смаилагић је био најефикаснији у победничкој екипи са 13 поена, без промашаја у шуту, Пантер је додао 12, а Трифуновић 10 поена.

У екипи из Подгорице истакли су се Баћевић и Камењаш са по 10 постигнутих поена.