Ostali sportovi

Medvedev posle preokreta nadigrao Zvereva za finale Australijan opena

Ruski teniser Danil Medvedev pobedio je Nemca Aleksandera Zvereva sa 3:2 u drugom polufinalnom meču i plasirao se u finale turnira u Melburnu. U maratonskoj vrlo izjednačenoj i do kraja neizvesnoj borbi Medvedev je do pobede došao posle dramatičnog preokreta i Nadmetanja koje je trajačo četiri sata i 22 minuta igre.

Nemački teniser je bio bolji, agresivniji i koncentrisaniji u prvom delu igre protiv ruskog tenisera pa je poveo sa 2:0 u setovima, ali se Medvedev u trećem setu vratio u igru i osvajanjem dva seta u taj brejkovima uspeo da uvee meč u krajnje neizvestan peti set.

U prvom setu viđeno je pet brejkova. Zverev je imao prednost od 4:1, ali je Medvedev uspeo da nadoknadi razliku pa je set rešen trijumfom Nemca sa 7:5.

U drugom setu Zverevu je oduzeo servis protivniku u petom i poslednjem gemu za ubedljivig 6:3 i osvajanje ubedljivog vođstva od 2:0 u setovima, pa se učinilo da neće biti mnogo neizvesnosti o njegovom plasmanu u finale.

Ipak Medvedev se u nastavku potpuno vraća u igru uspevajući da održi ravnopravan otpor raspoloženom Nemcu, a onda i da osvoji ključne poene u taj brejku za osvajanje trećeg seta za 2:1.

Na krilima uspešnog povratka u meč Medvedev uspeva da održi ritam i koncentraciju u nastavku gotovo identično osvojivši izjednačenje da bi na sredini odlučujućeg petog seta uspeo da osvoji i brejk koji potom potvrđuje za vođstvo od 4:2.

U nastavku trenutno treći teniser na svetskoj listi gotovo rutinsi nastavlja sa sigurnom igrom da bi na kraju i drugim brejkom za ubedljivih 6:3 u petom setu došao do konačne pobede i plasmana u finale.

U duelu za fitulu Danil Medvedev će u finalnom meču igrati protiv Janika Sinera koji je nadigrao Novaka Đokovića sa 3:1(6:1, 6:2, 6:7, 6:3) u prvom polufinalnom meču.

Đoković: Šokiran sam svojom igrom, ne znam da li je ovo početak kraja