Početna > Novi Sad

Novi Sad Fudbal

Matić u nadoknadi vremena „ukrao“ 3 boda iz Gornjeg Milanovca

Fudbaleri Vojvodine slavili su protiv Metalca u Gornjem Milanovcu rezultatom 3:2 u 23. kolu Superlige Srbije.

Heroj Novosađana bio je povratnik u „Staru damu“ Bojan Matić, koji je u nadoknadi vremena pogodio za slavlje gostiju.

Vojvodina je sada ostvarila i drugi trijumf nakon zimske pauze, pošto su u prošlom kolu bili bolji od Napretka.

Sjajan meč se igrao u Gornjem Milanovcu i viđeno je čak 5 golova.

Najpre su domaći poveli golom Stuparevića u 22. minutu meča.

Zatim Vukčević 20 minuta kasnije vraća meč u egal.

Poluvreme je završeno rezultatom 1:1.

Nije trebalo puno vremena Novosađanima da dođu do svog drugog pogotka u meču. Kapiten Čović je bio precizan u 47. minutu za upotpunjen preokret „Stare dame“.

Ipak Stojić pogađa za Metalac u 70. minutu i vraća nadu domaćoj ekipi da mogu doći do bodova na ovom meču.

Tu nadu je srušio Bojan Matić, kada je u 91. minutu golom rešio ovaj meč u korist gostiju i poneo važna 3 boda u Novi Sad.

Vojvodina je ovom pobedom zacementirala četvrtu poziciju na tabeli, sa 6 bodova više od Voždovca a 5 manje od trećeplasiranog Čukaričkog.

Metalac je trenutno na 14. poziciji sa 19 bodova.

“Voleo bih da Čukarički igra kao Mančester siti, ali je to nemoguće”