Почетна > Нови Сад

Нови Сад Фудбал

Матић у надокнади времена „украо“ 3 бода из Горњег Милановца

Фудбалери Војводине славили су против Металца у Горњем Милановцу резултатом 3:2 у 23. колу Суперлиге Србије.

Херој Новосађана био је повратник у „Стару даму“ Бојан Матић, који је у надокнади времена погодио за славље гостију.

Војводина је сада остварила и други тријумф након зимске паузе, пошто су у прошлом колу били бољи од Напретка.

Сјајан меч се играо у Горњем Милановцу и виђено је чак 5 голова.

Најпре су домаћи повели голом Ступаревића у 22. минуту меча.

Затим Вукчевић 20 минута касније враћа меч у егал.

Полувреме је завршено резултатом 1:1.

Није требало пуно времена Новосађанима да дођу до свог другог поготка у мечу. Капитен Човић је био прецизан у 47. минуту за употпуњен преокрет „Старе даме“.

Ипак Стојић погађа за Металац у 70. минуту и враћа наду домаћој екипи да могу доћи до бодова на овом мечу.

Ту наду је срушио Бојан Матић, када је у 91. минуту голом решио овај меч у корист гостију и понео важна 3 бода у Нови Сад.

Војводина је овом победом зацементирала четврту позицију на табели, са 6 бодова више од Вождовца а 5 мање од трећепласираног Чукаричког.

Металац је тренутно на 14. позицији са 19 бодова.

“Voleo bih da Čukarički igra kao Mančester siti, ali je to nemoguće”