Мароко и Хрватска у осмини финала из групе Ф, Белгија елиминисана са Светског првенства

Фудбалске репрезентације Марока и Хрватске избориле су данас из групе Ф пласман у осмину финала Светског првенства у Катару.

Мароко је освојио прво место на табели групе Ф са седам бодова, пошто је данас победио Канаду 2:1. Голове за Мароко постигли су Хаким Зијеш у четвртом и Јусеф Ен Несири у 23. минуту. Канађани су до јединог поготка стигли аутоголом Најефа Агуерда у 40. минуту.

Белгија и Хрватска играле су без голова. Хрватска је на крају друга са пет бодова, док је Белгија трећа са четири. Канада је СП завршила на последњем месту без бодова.

Утакмица између Белгије и Хрватске обиловала је узбуђењима. Белгија, која је пре четири године освојила треће место на СП у Русији, завршила је наступ на Мундијалу у Катару већ после групне фазе.

Енглески судија Ентони Тејлор досудио је пенал за Хрватску у 15. минуту, пошто је оборен Андреј Крамарић. Међутим, после интервенције из ВАР собе ова је одлука поништена, пошто је Дејан Ловрен био у офсајду. До краја првог полувремена обе селекције су пропустиле по неколико прилика.

На почетку другог полувремена обе селекције су имале по неколико шанси, а у 60. минуту Кевин де Брујне није погодио противничку мрежу. Лопта се потом одбила до Ромелуа Лукакуа, који је погодио стативу. Белгија је имала више од игре до краја меча, али промене резултата није било, иако је Лукаку имао у 90. минуту да свом тиму донесе победу.

Мароко ће у осмини финала играти са другопласираном селекцијом из групе Е у којој се налазе Шпанија, Јапан, Костарика и Немачка. Ривал Хрватској биће првопласирана селекција из групе Е.

Шпанија је прва на табели групе Е са четири бода, док је Јапан други са три, колика има и трећепласирана Костарика. Немачка је последња са само једним бодом. Вечерас од 20 сати ће играти Јапан – Шпанија и Костарика – Немачка

Zašto se treće utakmice Svetskog prvenstva u grupnoj fazi igraju u isto vreme?