Mančester siti deklasirao Vulvs na gostovanju

Fudbaleri Mančester sitija nadigrali su tim Vulfsa sa 3:0 na gostovanju u prvom današnjem meču osmog kola Premijer lige i preuzeli vođstvo na tabeli. Mančester je potvrdio ulogu favorita i praktično na startu meča na gostovanju obezbedio pobedu.

Već u prvom minutu, praktično u prvom napadu, posle dodavanja Kevina de Brjunea u kazneni prostor, Džek Griliš sprovodi loptu u mrežu domaćina za vođstvo Mančester sitija od 1:0.

Samo petnaestak minuta kasnije Erling Holand je sjajnim šutom uvećao prednost na 2:0, pa je nastavljena odlična igra na gostovanju.

Već u 34. minutu Vulfs ostaje i sa igračem manje posle neopreznog i vrlo opasnog starta Nejtana Kolinsa zbog koga dobija crveni karton i potom se više nije postavljalo pitanje o pobedniku meča.

U nastavku do kraja prvog poluvremena Mančester je imao nekoliko vrlo povoljnih prilika ali nije uspeo da ih realizuje za uvećanje prednosti.

U drugom poluvremenu Mančester je očekivano imao veću inicijativu, a do 3:0 dolazi pogotkom Fila Fodena u 69. minutu posle nekoliko propuštenih odličnih šansi.

Potom su nastavili sa dobrom igrom ali do kraja meča nije bilo promene rezultata.

Popodne se igraju još dva meča, a juče su fudbaleri Fulama kao gosti savladali ekipu Notingem foresta sa 3:2, u prvoj utakmici 8. kola Premijer lige.