Манчестер сити декласирао Вулвс на гостовању

Фудбалери Манчестер ситија надиграли су тим Вулфса са 3:0 на гостовању у првом данашњем мечу осмог кола Премијер лиге и преузели вођство на табели. Манчестер је потврдио улогу фаворита и практично на старту меча на гостовању обезбедио победу.

Већ у првом минуту, практично у првом нападу, после додавања Кевина де Брјунеа у казнени простор, Џек Грилиш спроводи лопту у мрежу домаћина за вођство Манчестер ситија од 1:0.

Само петнаестак минута касније Ерлинг Холанд је сјајним шутом увећао предност на 2:0, па је настављена одлична игра на гостовању.

Већ у 34. минуту Вулфс остаје и са играчем мање после неопрезног и врло опасног старта Нејтана Колинса због кога добија црвени картон и потом се више није постављало питање о победнику меча.

У наставку до краја првог полувремена Манчестер је имао неколико врло повољних прилика али није успео да их реализује за увећање предности.

У другом полувремену Манчестер је очекивано имао већу иницијативу, а до 3:0 долази поготком Фила Фодена у 69. минуту после неколико пропуштених одличних шанси.

Потом су наставили са добром игром али до краја меча није било промене резултата.

Поподне се играју још два меча, а јуче су фудбалери Фулама као гости савладали екипу Нотингем фореста са 3:2, у првој утакмици 8. кола Премијер лиге.