Majstorija De Brujnea – „počistio paučinu“ za tri boda Sitiju protiv Lestera

Fudbaleri Mančester sitija su i bez Erlinga Halanda stigli do pobede u Lesteru.
Šampion Engleske je na gostovanju na King Pauer stadionu slavio sa 1:0 (0:0) i tako, makar privremeno, izbio na čelo tabele.

Pep Gvardiola nije ni poveo Halanda u Lester, Norvežanin je povredio stopalo na meču Lige šampiona u Dortmundu, posle toga se razboleo i očigledno da nije bio dovoljno spreman da zaigra.

Ipak, i bez njega, „građani“ su upisali tri boda, a najzaslužniji za to bio je prvi dirigent igre šampiona, Belgijanac Kevin de Brujne.

Lester je u prvom poluvremenu, u kom nije bilo previše za videti, pružio jak otpor, ali nije izdržao u nastavku.

Igrao se 49. minut kada je dosuđen slobodan udarac za Siti na nekih 23 metra od gola Lestera.

I kakva je to bila majstorija De Brujnea – filigrantski precizan udarac, lopta je išla u desne rašlje, od stative se odbila u mrežu i golman Vard bio je nemoćan.

Jedinu pravu priliku Lester je imao u 53. minutu i ispostavilo se da je to lako mogao da bude gol koji bi im doneo bod, a „građani“ su imali mnogo sreće.

Drugi Belgijanac na meču, Juri Tilemans, sjajno je uhvatio volej sa nekih 18 metara, ali je Ederson uspeo da je dohvati vrhom prstiju i skrene do prečke.

Keleči Ihenačo je pokušao u 87. minutu, ali je njegov udarac bio mlak i Ederson ga je lako ukrotio.

Posle toga, Siti je rutinski priveo meč kraju, nije bilo ozbiljnijih situacija, pa je sve završeno mininalnim trijumfom gostiju.