Мајсторија Де Брујнеа – „почистио паучину“ за три бода Ситију против Лестера

Фудбалери Манчестер ситија су и без Ерлинга Халанда стигли до победе у Лестеру.
Шампион Енглеске је на гостовању на Кинг Пауер стадиону славио са 1:0 (0:0) и тако, макар привремено, избио на чело табеле.

Пеп Гвардиола није ни повео Халанда у Лестер, Норвежанин је повредио стопало на мечу Лиге шампиона у Дортмунду, после тога се разболео и очигледно да није био довољно спреман да заигра.

Ипак, и без њега, „грађани“ су уписали три бода, а најзаслужнији за то био је први диригент игре шампиона, Белгијанац Кевин де Брујне.

Лестер је у првом полувремену, у ком није било превише за видети, пружио јак отпор, али није издржао у наставку.

Играо се 49. минут када је досуђен слободан ударац за Сити на неких 23 метра од гола Лестера.

И каква је то била мајсторија Де Брујнеа – филигрантски прецизан ударац, лопта је ишла у десне рашље, од стативе се одбила у мрежу и голман Вард био је немоћан.

Једину праву прилику Лестер је имао у 53. минуту и испоставило се да је то лако могао да буде гол који би им донео бод, а „грађани“ су имали много среће.

Други Белгијанац на мечу, Јури Тилеманс, сјајно је ухватио волеј са неких 18 метара, али је Едерсон успео да је дохвати врхом прстију и скрене до пречке.

Келечи Ихеначо је покушао у 87. минуту, али је његов ударац био млак и Едерсон га је лако укротио.

После тога, Сити је рутински привео меч крају, није било озбиљнијих ситуација, па је све завршено мининалним тријумфом гостију.