Mađarice savladale Srbiju za prvo mesto u grupi

Košarkašice Srbije izgubile su od Mađarske 81:75 u direktnom duelu za prvo mesto u grupi. Mađarice su se direktno plasirale u četvrtfinale, dok će izabranice Marine Maljković kroz četvrtinu finala nastaviti Evrobasket. U osmini finala naše košarkašice igraće protiv Velike Britanije koja je zauzela treće mesto u Grupi C.

Srbija će u osminu finala, dok će košarkašice Mađarske takmičenje nstaviti direktno u četvrtfinalu.

Meč je počeo stegnutom igrom na obe strane, s tim što je Srbija lakše dolazila do poena. Ipak, u drugoj polovini prvog perioda, Mađarice su dominantnim visokim košarkašicama dolazile do slobodnih bacanja.

Košarkašice Mađarske su priključak držale zahvaljujući boljem šutu za tri poena.

Početak druge deonice obeležila je loša igra košarkašica Srbije prvenstveno u odbrani koja je donela nove penale Mađaricama i prvu prednost na meču.

Izabranice Marine Maljković su serijom poena u poslednjih tri minuta pred poluvreme uspele da vrate prednost.

Seriji je dodatno doprinela jedna od najiskusnijih košarkašica Srbije Nevena Jovanović pogodivši trojku uz faul.

Treća četvrtina donela je najlošiju igru košarkašica u toku Evropskog prvenstva.

Već na početku treće deonice selekcija Mađarske napravila je seriju 9:0. U napadu su Mađarice došle do nekoliko lakih poena, dok su fleksibilnom odbranom i smenjivanjima iz zone u flaster zatekle košarkašice Srbije koje su vezale promašaj za promašajem.

Marina Maljković je pokušala izmenama da promeni stanje na terenu, ali to nije uticalo na situaciju na meču. Mađarice su postizale poene iz najrazličitih situacija.

Izabranice Sekelija su ubacile 10 od 12 pokušaja iz igre i nisu promašile šut za dva poena.

Košarkašice Srbije bolje su počele četvrtu deonicu, uspele su brzo da priđu na šest poena zaostataka, ali se na tom rezultatu ostalo dugo vremena, jer su obe ekipe nizale neuspešne napade.

Na dva minuta do kraja, bilo je jasno da će Mađarice izaći kao pobednice iz ovog duela, ali su se košarkašice Srbije trudile da izgube sa manje od pet poena razlike.

Takav poraz bi im uz pobedu Turske nad Slovačkom omogućio prvo mesto u grupi, nažalost košarkašice Marine Maljković nisu uspele u ovom cilju pa će turnir nastaviti u osmini umesto u četvrtini finala.

U ekipi Mađarske najefikasnija bila je Kiš sa 22 poena uz 11 skokova, Horvat je dodala 12, Dubei 11, a Hatar 10.

U timu Srbije Anderson je upisala 18, Čađo i Nogić dodale su po 12 poena.