Мађарице савладале Србију за прво место у групи

Кошаркашице Србије изгубиле су од Мађарске 81:75 у директном дуелу за прво место у групи. Мађарице су се директно пласирале у четвртфинале, док ће изабранице Марине Маљковић кроз четвртину финала наставити Евробаскет. У осмини финала наше кошаркашице играће против Велике Британије која је заузела треће место у Групи Ц.

Србија ће у осмину финала, док ће кошаркашице Мађарске такмичење нставити директно у четвртфиналу.

Меч је почео стегнутом игром на обе стране, с тим што је Србија лакше долазила до поена. Ипак, у другој половини првог периода, Мађарице су доминантним високим кошаркашицама долазиле до слободних бацања.

Кошаркашице Мађарске су прикључак држале захваљујући бољем шуту за три поена.

Почетак друге деонице обележила је лоша игра кошаркашица Србије првенствено у одбрани која је донела нове пенале Мађарицама и прву предност на мечу.

Изабранице Марине Маљковић су серијом поена у последњих три минута пред полувреме успеле да врате предност.

Серији је додатно допринела једна од најискуснијих кошаркашица Србије Невена Јовановић погодивши тројку уз фаул.

Трећа четвртина донела је најлошију игру кошаркашица у току Европског првенства.

Већ на почетку треће деонице селекција Мађарске направила је серију 9:0. У нападу су Мађарице дошле до неколико лаких поена, док су флексибилном одбраном и смењивањима из зоне у фластер затекле кошаркашице Србије које су везале промашај за промашајем.

Марина Маљковић је покушала изменама да промени стање на терену, али то није утицало на ситуацију на мечу. Мађарице су постизале поене из најразличитих ситуација.

Изабранице Секелија су убациле 10 од 12 покушаја из игре и нису промашиле шут за два поена.

Кошаркашице Србије боље су почеле четврту деоницу, успеле су брзо да приђу на шест поена заостатака, али се на том резултату остало дуго времена, јер су обе екипе низале неуспешне нападе.

На два минута до краја, било је јасно да ће Мађарице изаћи као победнице из овог дуела, али су се кошаркашице Србије трудиле да изгубе са мање од пет поена разлике.

Такав пораз би им уз победу Турске над Словачком омогућио прво место у групи, нажалост кошаркашице Марине Маљковић нису успеле у овом циљу па ће турнир наставити у осмини уместо у четвртини финала.

У екипи Мађарске најефикаснија била је Киш са 22 поена уз 11 скокова, Хорват је додала 12, Дубеи 11, а Хатар 10.

У тиму Србије Андерсон је уписала 18, Чађо и Ногић додале су по 12 поена.