Генерални директор Телекома Србије Владимир Лучић изјавио је да ће приходи те компаније у овој години бити око 1,15 милијарди евра, што је у односу на 2017. годину више за преко 400 милиона евра.
„Већ 2022. године оперативни профит био је два пута већи него 2018. године, а ове године ће бити 2,5 пута већи и износиће само у Србији преко 500 милиона евра“, рекао је он за данашње Новости.
Лучић је навео и да Телеком сада у Србији има 1,2 милиона телевизијских корисника, што је три пута више него пре пет година и подсетио да је тржишно учешће те компаније у ТВ услугама 2018. било мање од један одсто у четири највећа града заједно са Београдом, док је у интернету било мање од 10 одсто учешћа.
„Веома сам поносан што смо искористили ово време да припремимо Телеком за дигиталну будућност. Реформисали смо нашу компанију да се више окрене према кориснику и да уз квалитетан интернет и мобилну телефонију пружимо и друге сервисе који ће нам омогућити приходе у будућности. Ту пре свега мислим на дигиталне сервисе и медијски садржај“, казао је он.
Лучић је нагласио да ће Телеком бити оператер који ће остати у будућности доминантан у региону, без обзира на промене које ће се дешавати на тржишту у наредном периоду.
Он је навео и да се Телеком Србија налази међу средње задуженим оперторима са 3,5 пута ЕБИТДА дугом из 2022. године, а ове године, како је навео тај однос ће бити значајно повољнији.
„Чињеница је и да су нам све финансијске институције од ЕИБ, Bank of America и других дале инвестиционе кредите који имају и до 3,5 година грејс период, без икаквих гаранција“, нагласио је први човек Телекома.
Он је најавио и да ће Телеком, како би било све транспарентно, финансијски извештај 2023. јавно објавити, као и кредитни рејтинг, који ће урадити и објавити две највеће фирме из ове области.
„Сада ћемо увести праксу да годишње прикажемо кредитни рејтинг, за који сам сигуран да ће бити значајно бољи од неких наших конкурената. То ће бити додатни доказ нашег доброг пословања“, казао је он.
Лучић је подсетио и да је Телеком Србија издвојио стубове за базне станице у посебну компанију и на међународноом тендеру их продао угледној компанији из Велике Британије уз подршку Светске банке и ЕБРД, као и да је добио цену равну оној у Европској унији, додавши да ће тај процес омогућити знатно ефикаснији и бржи раст компаније.
„За 70 одсто својих локација Телеком већ и није имао своје стубове, користило смо постојеће зграде, пословне објекте или стубове у туђем власништву. Самим тим сада све локације стављамо у исту раван што ће нам поједноставити развој и смањити инвестициона улагања“, нагласио је Лучић.
Izgradnja gasne interkonekcije sa Bugarskom važna za građane i privredu
Преузмите андроид апликацију.