Početna > Sport > Fudbal
Fudbal

Liverpul ugasio snove Viljareala i obezbedio finale Lige šampiona

Fudbaleri Liverpula, prvi su učesnici finala Lige šampiona, pošto su na gostovanju u Viljarealu slavili sa 3:2 i tako eliminisali špansku ekipu sa ukupnih 5:2.

Veoma uzbudljivo bilo je na stadionu „Keramika“ u Viljarealu, na kojem je Liverpul uspeo da izdrži nalete Viljareala i izbori plasman u finale Lige šampiona.

Meč je počeo na fenomenalan način po domaćina, koji je veoma rano poveo.

Gol je postigao Dija na asistenciju Etijena Kapua, a u 41. minutu domaćin je duplirao prednost golom Kokelana.

Ipak, delovalo je da se Liverpul u poluvremenu probudio iz zimskog sna, pošto je u drugom delu meča zaigrao potpuno drugačije.

Za samo 12 minuta, Liverpul je postigao tri gola i napravio potpuni preokret.

Mrežu Viljareala načeo je Fabinjo u 62. minutu. Samo pet minuta kasnije, Dijaz, koji je ušao na poluvremenu u igru, odlično se ubacio iz drugog plana i na perfektan centaršut Arnolda glavom, uz malo sreće, postigao gol za izjednačenje.

Igrao se 74. minut, kada je Mane doneo potpuni preokret.

Do kraja meča se rezutlat nije menjao, što je značilo da Liverpul ide u finale Lige šampiona.

Protinvik u finalu, koje se igra u Parizu, biće im bolji iz duela Sitija i Reala.

Nove promene na UEFA listi: Vicešampion Srbije može i do plej-ofa Lige Evrope