Ливерпул угасио снове Виљареала и обезбедио финале Лиге шампиона

Фудбалери Ливерпула, први су учесници финала Лиге шампиона, пошто су на гостовању у Виљареалу славили са 3:2 и тако елиминисали шпанску екипу са укупних 5:2.

Веома узбудљиво било је на стадиону „Керамика“ у Виљареалу, на којем је Ливерпул успео да издржи налете Виљареала и избори пласман у финале Лиге шампиона.

Меч је почео на феноменалан начин по домаћина, који је веома рано повео.

Гол је постигао Дија на асистенцију Етијена Капуа, а у 41. минуту домаћин је дуплирао предност голом Кокелана.

Ипак, деловало је да се Ливерпул у полувремену пробудио из зимског сна, пошто је у другом делу меча заиграо потпуно другачије.

За само 12 минута, Ливерпул је постигао три гола и направио потпуни преокрет.

Мрежу Виљареала начео је Фабињо у 62. минуту. Само пет минута касније, Дијаз, који је ушао на полувремену у игру, одлично се убацио из другог плана и на перфектан центаршут Арнолда главом, уз мало среће, постигао гол за изједначење.

Играо се 74. минут, када је Мане донео потпуни преокрет.

До краја меча се резутлат није мењао, што је значило да Ливерпул иде у финале Лиге шампиона.

Протинвик у финалу, које се игра у Паризу, биће им бољи из дуела Ситија и Реала.

Nove promene na UEFA listi: Vicešampion Srbije može i do plej-ofa Lige Evrope