Ливерпул у трилеру славио против Атлетика, Тадићев Ајакс разбио Дортмунд

Фудбалери Ливерпула савладали су Атлетико на гостовању резултатом 3:2 у оквиру дербија трећег кола Лиге шампиона.

Доминанто је гостујућа екипа отворила меч, док је Атлетико, који је пре овог меча имао низ од четири меча без победе код куће у Лиги шампиона, био невидљив.

Исплатила се иницијатива Ливерпулу када је једна лопта стигла до Салаха. Египћанин игра у животној форми, што је и виђено када је успешно финтирао неколико противничких играча, а потом и упутио шут којим је савладао Јана Облака на голу Атлетика.

Лопта је на свом путу закачила Џејмса Милнера, али је гол приписан Салаху.

Нисмо дуго чекали, а предност је већ била дуплирана. Наби Кеита и волеји, већ други пут ове сезоне.

Лепо је лопта пала на ногу капитена Гвинеје, који ефективним голом доводи свој тим до два гола предности.

У том тренутку се и противник пробудио. Заправо, тек смо их тад видели на противничкој половини. Предност је смањена практично из друге прилике. Лемар се лако ослободио од Кеите, а лопта је стигла до Кокеа. Шпанац је упутио нешто између шута и центаршута, а на лопту је налетео Гризман који ју је сместио у гол.

Од тог тренутка креће теренска иницијатива Атлетика, која је крунисана у 34. минуту новим голом Гризмана. Ливерпул је играо изузетно офанзивно и остављао својим противницима прилику да нападну. Управо се то и догодило, а Француз је сјајно избацио Ван Дајка и потом прецизним ударцем савлдао Алисона за поравнање.

Ливерпулу је и нерешен резултат одговарао, тако да је меч практично решен када је на старту другог дела игре при резултату 2:2 из игре искључен Гризман. Неопрезан је био бивши играч Барселоне када је високо подигао ногу и крампонима закачио Фирмина по лицу. Црвени картон је био адекватна казна.

Управо зато што им је одговарао нерешен резултат, клуб са Мерсисајда није по сваку цену кренуо у напад са играчем мање. Ипак, за гол их је частио Марио Ермосо који је фаулирао Жоту унутар сопственог шеснаестерца. Без посебног разлога, с обзиром на то да ситуација није била опасна. Лопту је са „беле тачке“ у гол Облака сместио Салах.

Убрзо је Португалац узвратио услугу играчима Атлетика, оборивши њиховог играча унутар свог шеснаестерца. Ипак, ВАР је спасао Жоту с обзиром на то да је прегледањем истог одлучено да пенала нема.

У другом сусрету групе Б Порто је минималним резултатом савладао Милан. Гол одлуке постигао је Луис Дијас у 65. минуту.

Прилику да заигра на том сусрету имао је и српски интернационалац Марко Грујић који је ушао у игру надокнади другог полувремена уместо Отавија.

У другом сусрету вечери у Амстердаму, Ајакс је савладао Борусију из Дортмунда са 4;0.

Доминантна је била домаћа екипа која је прво полувреме завршила са 11 шутева, наспрам два гостију из Немачке.

Предност Ајаксу донео је аутогол Марка Ројса. Не би било неоправдано тај гол приписати и Душану Тадићу који је сјајно извео слободан ударац, али је лопта на свом путу ка голу Кобела закачила капитена „милионера“.

Предност је дуплирао Дејли Блинд 14 минута касније прецизиним ударцем након што му је Але одложио лопту.

Нешто боље је заиграо Дортмунд у другом делу игре, али резултат је био исти. Два примљена гола.

Најпре се Ентони уписао у стрелце. Претио је Бразилац и у првом полувремену, али је након што је заломио у унутрашњост шеснаестерца и упутио прецизан ударац стигао до гола.

Тачку на овај меч и прекид Дортмундовог перфектног старта ставио је Але у 72. минуту меча.