Сити разбио Бриж, Спортинг утишао Истанбул

Фудбалери Манчестер ситија савладали су на гостовању Клуб Бриж резултатом 5:1, у трећем колу групе А Лиге шампиона.

Очекивало се да ће шампион Енглеске имати већих проблема на терену белгијског првака, али то није био случај.

Изабраници Пепа Гвардиоле били су знатно бољи ривал током читавог меча, а концетрација играча гостију у завршници спречила је и убедљивији тријумф.

„Грађан“ су до вођства стигли у 30. минуту, када је Фоден маестрално пребацио читаву одбрану Брижа, Кансело је лопту прихватио, а онда и рутински завршио акцију.

До паузе Сити је стигао да постигне још један гол, овога пута из једанаестерца, који је у 43. минуту реализовао Ријад Марез.

Није се много чекало на нови гол гостију, пошто је у 53. минуту, после комбинације Мареза и Де Брујнеа, Вокер савладао Мињолеа.

До краја сусрета Сити је стигао да да још један гол, а у 67. минуту резервисти су били главни актери. Стерлинг је додао Палмеру, који је из даљине постигао првенац у Европи.

Деловало је да је коначан резултат поставио Ванакен у 81, међутим, само три минута касније Марез је искористио дубинску лопту и лако је претворио у гол.

Сити је овом победом прескочио Бриж на табели и сада има два бода више. Пари Сен Жермен ће имати шансу да се победом над Лајпцигом поново врати на чело табеле.

У истом термину, у оквиру групе Ц, до победе је стигао Спортинг на гостовању код Бешикташа у Истанбулу – 4:1.

Овај тријумф могао би да буде од пресудно важности, ако ништа друго онда за пролеће у Европи и евентуални пласман у нокаут фазу Лиге Европе.

Утакмица је била веома интересантна, а сви голови постигнути су у првом полувремену.

Најпре је Себастијан Коатес у 15. минуту после корнера и уигране акције погодио главом.

Домаћи су брзо узвратили, такође после ударца из угла, а стрелац за турски тим био је Канађанин Клајн Ларин.

Серија погодака настављена је у 27. минуту, када је Коатес на идентичан начин дао и други гол на мечу. Само је асистент био други – Паулињо.

До паузе Пабло Сарабија је из пенала увећао предност свог тима, док је голчина Алекса Теишеире на другој страни била поништена после ВАР интервенције.

Друго полувреме није било ни приближно голгетерски занимљиво, а није да није могло. Бешикташ је претио преко Батшуаија и Ларина, док је Паулињо једном уздрмао стативу, а други пут пречку.

Паулињо је на крају успео да постигне гол, у 89. минуту, када је поставио коначних 4:1.