Liverpul se „igrao“ sa Atletikom, Tadić režirao preokret protiv Borusije

Fudbaleri Liverpula savladali su madridski Atletiko sa 2:0 u meču četvrtog kola grupne faze Lige šampiona.

Kao i u prvom meču, nisu stvari išle na ruku Simeoneu i njegovim pulenima.

Dva brza gola Liverpula, prvi je postigao Žota, a drugi Mane (kod oba je majstorski asistirao Aleksander Arnold), bacila su Atletiko na kolena.

Krivac kod oba gola, Brazilac Felipe, krunisao je užasnu partiju direktnim crvenim kartonom u 36. minutu.

Nakon toga Liverpul je imao potpunu kontrolu nad utakmicom, treći gol poništio je VAR, a engleski tim rutinski je priveo utakmicu kraju i sačuvao svoju mrežu.

U drugom meču grupe B, Milan i Porto su odigrali nerešeno 1:1.

Liverpul je prvi sa 12 bodova, Porto ima pet, Atletiko jedan manje, dok Milan ima samo jedan bod.

Fudbaleri Ajaksa savladali su u gostima Dortmund sa 3:1 u utakmici četvrtog kola Lige šampiona.

Dortmund je u 29. minutu ostao sa desetoricom na terenu, pošto je direktan crveni karton dobio Mats Humels.

Ipak, to nije obeshrabrilo domaće, koji su došli do prednosti osam minuta kasnije, kada je Marko Rojs sa penala zatresao mrežu.

Dugo se čekao odgovor Ajaksa, a stigao je u 72. minutu, u vidu Dušana Tadića.

Srpski reprezentativac je doneo izjednačenje i poveo goste u pobedu.

Haler je u 83. minutu doneo prednost Ajaksu, a pobedu je potvrdio Klasen u nadoknadi vremena.

U drugom meču grupe, Sporting je na svom terenu pobedio Bešiktaš sa 4:0.

Ajaks je prvi u grupi sa 12 bodova, Dortmund je na drugom mestu sa šest, koliko ima i Sporting, dok je Bešiktaš bez bodova.