Liverpul bez pola tima „pregazio“ Luton za poluvreme

Fudbaleri Liverpula savladali su Luton 4:1 (0:1) u meču 26. kola Premijer lige i održao se na čelu tabele pred preostale utakmice ove runde.

Ekipa Jirgena Klopa ponovo je na četiri boda odstojanja naspram prvog pratioca Mančester sitija.

„Redsi“ su odigrali ranije meč ove runde zbog finala Liga Kupa koje je očekuje u nedelju protiv Čelsija.

Strelci za „Redse“, koji su u sredu uveče igrali bez gotovo pola tima, bili su Virdžil Van Dajk u 56. minutu, Kodi Gakpo u 58, Luis Dijaz u 71. i Harvi Eliot u 89.

Dvostruki asistent bio je Argentinac Aleksis Mekalister.

Lider je tako uspeo da slomi otpor Lutona koji je neočekivano dugo održavao vođstvo golom Čidozija Ogbenea još u 12. minutu utakmice. Tada je i uz malo sreće uspeo da savlada Kelehera, koji je prethodno nesigurno intervenisao, a lopta se odbila pravo na glavu napadača gostiju.

Od gola Lutona, sve do kraja, meč je bio „jednosmerna ulica“. Duel Davida i Golijata.

Liverpul je još u prvom poluvremenu promašio veliki broj šansi, najviše puta u prilikama se nalazio Luis Dijaz koji verovatno ni sam ne pamti kada je u karijeri imao toliko šansi i ujedno toliko promašaja.

Da je Kolumbijac iskoristio barem polovinu situacija koje su mu se uazale pred golom gostiju, „Redsi“ bi još u prvom poluvremenu preokrenuli i umirili navijače, Ovako, još neko vreme su ih držali u neizvesnosti.

Ipak, sve je došlo na svoje u nastavku. Klopov tim je od starta pritisnuo goste, razgoropadio se i bilo je samo pitanej vremena kada će prva lopta biti u mreži Kaminskog.

Tamo je prvi smestio Van Dajk autoritativno, glavom, potom je Mekalister „spojio“ sa golom i drugog Holanđanina večeras u timu, Gakpoa, i slom Lutona je bio na vidiku.

Konačno, pogodio je i Dijaz, na njegovo veliko olakšanje, solo akcijom je naterao goste na kapitulaicju, a tačku na goleadu u drugom poluvremenu stavio je rezervista Eliot.

Za Liverpul večeras nisu igrali Alison, Trent Aleksander, Soboslaj, Salah, Žota, Matip, Nunjez, Alkantara.