Само два српска стадиона тренутно примају преко 20.000 гледалаца, али осим оних најпознатијих постоје и многа, на друге начине посебна фудбалска игралишта у границама наше државе.
Стадион ОФК Михајловац
Овај локални клуб из истоименог места поред Смедерева поноси се малим, али веома добро одржаваним стадионом и тереном.
Капацитет трибина је 376 седећих места, од којих су чак 96 под кровом зграде која се налази на западној трибини.
Стадион ФК Бадњевац
Овај стадион налази се у општини Баточина, у малом месту Бадњевац, и на њему играју ФК Светлост и ФК Бадњевац. Иако су клубови у најнижим ранговима српског фудбала, овај стадион има рефлекторе и чак 8.000 места уз покривену источну и западну трибину (без столица).
Интересантан је и податак да село Бадњевац има тек око 1.000 становника, а ово игралиште некада је коришћено и за утакмице млађих генерација репрезентације Србије.
Стадион „Парк пећина“
Овај стадион изграђен је давне 1920. године, а данас га користи ФК Будућност Крушик 2014.
Сам терен и једна трибина налазе се на самој обали реке Колубаре, па је тако довољан један непрецизан ударац и лопта може завршити у води. Стадион је имао капацитет 7.000 места, али је на њему почело постављање столица, па је са 900 нових седећих места његов првобитни капацитет смањен.
Стадион ФК Кабел
Несвакидашња специфичност овог новосадског стадиона је и ресторан „Соња“ који се налази у склопу западне трибине, а његова башта директан је продужетак гледалишта.
Ресторан ради и у току мечева, па тако уз пиће и храну можете употпунити угођај гледања фудбалских утакмица ФК Кабел. Аут линија је само неколико метара од саме баште ресторана.
Стадион Металац и Стадион Таково
Стадион Металца из Горњег Милановца можда би и сам по себи заслужио место на овој листи, међутим интересантно је што је он у додиру са стадионом ФК Таково.
Сам стадион Металац један је од новијих, отворен је 2012. године и прима до 4.600 гледалаца. У његовој изградњи учествовала је и компанија Металац која је обезбедила 85% потребних финансија.
Стадион ФК Вождовац
Не само у Србији, већ и у свету, није чест призор да се на врху тржног центра налази фудбаслки стадион.
Вождовачки Тржни центар „Стадион“ краси управо та специфичност, а максимални капацитет трибина је 5.200 места.
Стадион Младост
Домаћи терен крушевачког Напретка, уз претходни на Вождовцу, један је од ретких без атлетске стазе.
Трибине окружују цео терен, а „фали“ само кров како би ово здање из 1976. године заличило на неки енглески, или немачки стадион.
Тренутни капацитет је нешто више од 10.000 места.
ТСЦ Арена
Најмлађи објекат на овој листи лоциран је у Бачкој Тополи, а отворен у септембру 2021. године. ТСЦ Арена је најсавременији стадион у Србији, што је довољно да га издвоји као једног од најзанимљивијих.
Капацитет трибина је 4.500 места, а у склопу стадиона ускоро ће бити и модеран хотел са 45 соба, као и ресторан, уз фитнес-велнес и рехабилитациони центар и музеј.
Србија би ускоро требало да добије још модерних стадиона, а неки од њих су већ увелико у изградњи.
У Лозници ниче „Нови Лагатор“, на месту стадиона који се већ налазио на истој локацији. Његов капацитет требало би да буде више од 8.000 места.
Сличан пројекат реализује се и у Лесковцу, где је при крају изградња стадиона „Дубочица“. Капацитет гледалишта овог стадиона требало би да буде такође преко 8.000 места.
Стадион ће добити и Зајечар, а капацитет „Краљевице“ биће, као на претходно поменута два стадиона – мало више од 8.000 гледалаца. Такође, у наредном периоду нас очекује и изградња националног стадиона на ком би своје мечеве играла репрезентација наше земље.
Novosadski stadion na obali Dunava u kom se iz restorana može gledati fudbal (VIDEO)
Преузмите андроид апликацију.