Почетна > Нови Сад

Културна сцена Нови Сад

Летња џез академија Нови Сад – Дортмунд од 18. јула до 25. јула

У оквиру програма Културног центра Новог Сада и у сарадњи са Музичком школом „Исидор Бајић“ и ове године ће се одржати Летња џез академија од 18. до 25. јула 2026. године.
Фото: Промо

Аудиција за учествовање биће у суботу, 18. јула 2026. у 18.00 часова у Градској концертној дворани, Булевар Цара Лазара 67.

Летња џез академија је настала у сарадњи Новог Сада и братског града Дортмунда. Млади музичари који желе да се усавршавају у извођењу џез музике имаће прилику да учествују на радионицама где ће предавачи бити еминентни професори из Србије и Немачке.

Професори који учествују:

Uwe Plath – саксофон

Gregory Gaynair – клавир

Felix Riedel – труба

Федор Рушкуц – контрабас

Вања Кеврешан – гитара

Lena Senge – вокал

Немања Златарев – тромбон

Игор Молнар – контрабас

Tristan Löhrs – бубњеви

Александар Узелац – клавир

Пријавни образац се може попунити на назначеном линку Културног центра Новог Сада. Уз пријаву послати и кратку биографију која садржи информације о музичком искуству, музичком образовању и назначен инструмент за који се пријављује.

https://www.kcns.org.rs/prijava-za-letnju-jazz-radionicu/

Након завршеног курса у суботу 25. јула 2026. биће уприличен завршни концерт у Градској концертној дворани са почетком у 20 часова.

Курсеви су бесплатни. Добро дошли!

„Баш пријатна изложба“ Стефанa Илића и Владимира Илића од 17. јула у СКЦНС-у

Преузмите андроид апликацију.