Početna > Sport > Košarka
Košarka

Ledej vodio Partizan do pobede nad Mornarom (VIDEO)

Košarkaši Partizana savladali su Mornar sa 95:83 u meču 25. kola ABA lige.

Crno-beli i Mornar odigrali su uzbudljiv meč u dvorani Aleksandar Nikolić. Partizan je vodio tokom celog meča. Mornar je u više navrata hvatao priključak, ali je domaćin uspeo da odbije sve nalete i stigne do zaslužene pobede.

Prvo poluvreme proteklo je u apsolutnoj dominaciji crno-beli. Domaćin je bio taj koji je diktirao tempo i pogađao. Timu iz Bara ništa nije polazilo za rukom pa su crno-beli lako povećavali prednost. Posle prve četvrtine Partizan je imao plus 12 – 23:11.

Drugi period takođe je pripao domaćinu. Nastavio je Partizan u istom ritmu stigao do plus 17, ipak do odlaska na veliki odmor Mornar je prišao na 13 poena zaostatka – 43:30.

Znatno agresivniji Mornar u nastavku. Razigrala se ekipa iz Bara, počela je da pogađa sa svih pozicija i uspela da istopi prednost crno-belih na samo četiri poena – 47:43. Partizan nije dozvolio kompletan preokret. Uspeo je da stabilizuje igru u napadu i odbrani, i u poslednji period uđe sa plus 10 – 67:57.

Nastavljena je borba i u poslednjoj četvrtini. Mornar je konstantno pretio, ali su crno-beli uspevali da odbiju nalete protivnika. Na sredini perioda Partizan je ponovo vratio dvocifrenu prednost – 81:71.

Do kraja meča crno-beli nisu dozbolili protivniku da padne ispod minus deset, na kraju 95:83.

Naefikasnii u ekipi Partizana bio je Ledej sa 24 poena, Panter je dodao 16, a Smailagić 14. u ekipi Mornara, Mihailović je ubacio 25 poena, Živanović 13, a Micović 12.