Ледеј водио Партизан до победе над Морнаром (ВИДЕО)

Кошаркаши Партизана савладали су Морнар са 95:83 у мечу 25. кола АБА лиге.

Црно-бели и Морнар одиграли су узбудљив меч у дворани Александар Николић. Партизан је водио током целог меча. Морнар је у више наврата хватао прикључак, али је домаћин успео да одбије све налете и стигне до заслужене победе.

Прво полувреме протекло је у апсолутној доминацији црно-бели. Домаћин је био тај који је диктирао темпо и погађао. Тиму из Бара ништа није полазило за руком па су црно-бели лако повећавали предност. После прве четвртине Партизан је имао плус 12 – 23:11.

Други период такође је припао домаћину. Наставио је Партизан у истом ритму стигао до плус 17, ипак до одласка на велики одмор Морнар је пришао на 13 поена заостатка – 43:30.

Знатно агресивнији Морнар у наставку. Разиграла се екипа из Бара, почела је да погађа са свих позиција и успела да истопи предност црно-белих на само четири поена – 47:43. Партизан није дозволио комплетан преокрет. Успео је да стабилизује игру у нападу и одбрани, и у последњи период уђе са плус 10 – 67:57.

Настављена је борба и у последњој четвртини. Морнар је константно претио, али су црно-бели успевали да одбију налете противника. На средини периода Партизан је поново вратио двоцифрену предност – 81:71.

До краја меча црно-бели нису дозболили противнику да падне испод минус десет, на крају 95:83.

Наефикаснии у екипи Партизана био је Ледеј са 24 поена, Пантер је додао 16, а Смаилагић 14. у екипи Морнара, Михаиловић је убацио 25 поена, Живановић 13, а Мицовић 12.