Početna > Sport > Ostali sportovi
Ostali sportovi

Lajović bolji od Borne za drugo kolo Madrida

Srpski teniser Dušan Lajović trijumfalno je otvorio nastup na Mastersu u Madridu, pošto je u meču prvog kola bio bolji od Hrvata Borne Ćorića.

Meč je bio prekinut zbog kiše, pa se odužio mnogo više nego što je bilo predviđeno, a završen je u tri seta rezultatom 2:1 – 6:3, 4:6, 6:4.

U sledećoj rundi protivnik Lajovića biće Norvežanin Kasper Rud, peti nosilac turnira koji je u prvom kolu bio slobodan.

Srpski teniser je bolje otvorio meč i brejkom u 4. gemu, i to bez izgubljenog poena, a potom sigurnim servisima stigao do brzih 4:1.

Nastavio je vrlo dobro da igra svoje gemove i rutinski priveo set kraju posle 36 minuta.

Ćorić u drugom setu nije posustajao i nije davao nikakvu šansu Lajoviću za brejk, a isto je bilo i kada je Srbin prvi servirao.

Međutim, u 10. gemu je Dušan posustao, a Borna izvršio pritisak i došao do dve set lopte, od kojih je drugu iskoristio za izjednačenje u setovima.

Treći set počeo je baš kao i prvi za Lajovića, sa ranim brejkom i potom sigurnim servisima.

Sve do vođstva od 4:3 i 30:0 kada je kiša prekinula meč.

Lajović je po nastavku susreta priveo gem kraju u svoju korist, a ni Ćorić nije dozvolio brejk u svom servis gemu.

Ipak, Lajović je na svoj servis posle neiskorišćene brejk lopte Ćorića došao do meč lopte, koju je iskoristio i dobio treći set rezultatom 6:4.

Nemački mediji: Velika zagonetka Novak Đoković