Novi Sad je oduvek bio mesto dobrog provoda. U decenijama iza Novosađani pamte imena nekih mesta koji danas većinom ne postoje. Krajem 20. veka otvarana su prva mesta za „klabing muziku“, ali to ne znači da se u gradu neka druga vrsta muzike manje slušala, naprotiv otvarale su se i dalje mesta za sve muzičke ukuse.
Već smo pisali o klubu „Piping“ gde su se puštali najveći strani hitovi, a sada je red da malo posvetimo pažnju i mestima koja su se otvorila da bi zadovoljila poštovaoce rok muzike.
Mesta koja su nekada bila rezervisana za dobre svirke
Jedno od značajnih mesta krajem 20. veka bio je lokal „Atrijum“. Atrijum je nastao polovinom osamdesetih godina, odnosno 1985. godine. Nalazio se u Ulici Nikole Pašića, a danas se u ovoj ulici nalazi jedan drugi Atrijum – „Atrium Hamam&Spa“.
Lokal su osnovali Bata Miljević i Gruja Švedić, a mesto je okupljalo brojne novosadske bendove. Kako se u brojnim istorijama Novog Sada sada, već spominju i ovi lokali, mora se reći da je posećenost ovog mesta bila decenijska. Naime, Atrijum je zatvoren pre početka novog milenijuma, a o njegovom programu svedoče neke druge generacije Novosađana.
Program ovog lokala bio je rezervisan tokom svih dana u nedelji, a posebno su se voleli radni dani kada su se mogli u večernjim časovima čuti dobri rok zvuci glasnih momaka iz lokalnih bendova poput Obojenog programa, Ateist Repa, Boje…
Pored Atrijuma pamti se i „Mašinac“ – večni klub mladih ljudi, koji je do skora bio poznat kao klub studenata jer je smešten u zgradi Fakulteta tehničkih nauka.
Mašinac je mesto koje je bilo jedno od omiljenih mesta za izlazak omladine. Njega se, iako je i danas poznat većini studenata, sećaju i neke druge generacije studenata.
Mesto je bilo rezervisano i za večernje provode što, u nekim bliže nama godinama, nije bilo reči. Naime, danas je to kafić za dnevne posete, bez jakog zvuka i glasnog provoda.
Era jakog zvuka, gostovanja brojnih rok bendova i mase koja luduje bio je dugo stil ovog kultnog mesta.
„Rock ‘n’ roll“ je ovde dugo živeo, a baš kao što je reč i za Atrijum, i ovde su gostovanje imali brojni novosadski bendovi, ali i bendova širom zemlje, jer je Mašinac u svetu muzike već bio poznat.
Poslednje ime u ovom tekstu, je i ime koje se često spominje kao mesto gde su se održavale dobre svirke, a njegov naziv je poznat i dan danas. U pitanju je „Foxtrot“.
„Foxtrot“ je kafić koji se nalazi u Futoškoj ulici i otvoren je sada već davne 1996. godine.
Otvorio ga je Miodrag Drop – poznat kao Toza Fokstrot.
Ovo mesto postoji već 28 godina, a i danas je jedno od omiljenih među Novosađanima.
Iako je poznat po svojoj divnoj bašti, „Foxtrot“ je nekada bio poznat i po tome što su u njemu redovno svirali brojni bendovi. Različiti žanrovi su dopirali iz ovog lokala, od rok muzike, do bluza i džeza.
Danas mu takođe, nije strano da ugosti dobre muzičke bendove.
Kada i kako je počela tradicija gradskog prevoza autobusima u Novom Sadu
Preuzmite android aplikaciju.