Ostali sportovi

Krajinović preko Đerea stigao do finala u Hamburgu

Filip Krajinović je u finalu ATP turnira Serije 500 u Hamburgu.

On je u srpskom derbiju u polufinalu savladao kolegu iz Dejvis kup tima Srbije i svog velikog prijatelja, Lasla Đerea, 6:4, 6:2.

Meč je trajao ukupno 94 minuta i Krajinović je pokazao da je u boljoj formi i nešto spremniji u ovom trenutku.

U početnom setu, Filip je krenuo bolje, uspeo je već u prvom gemu da oduzme servis Đereu i povede sa 2:0.

Imao je priliku za brejk i u trećem gemu, ali je Đere uspeo da je neutrališe.

Mogao je Laslo u osmom gemu da vrati brejk, ali nije uspeo.

Potom je teniser iz Sente u devetom gemu bio suočen sa set loptom, ali je tada uspeo da izdrži, doduše ne zadugo, jer je Krajinović u narednom gemu odservirao za set.

Igra je bila dosta izjednačena i na startu drugog seta koji je započeo sa tri uzastopna brejka, od kojih je Krajinović načinio dva i potom dobivši gem s nulom poveo sa 3:1.

Kada je Krajinović u narednom, petom gemu došao do novog brejka, bilo je jasno da je blizu finala, što se ispostavilo kao tačno.

Rutinski je držao servis do kraja i tako po treći put u isto toliko mečeva stigao do pobede nad kolegom.

Krajinović će se u finalu sastati sa pobednikom meča između Federika Delbonisa iz Argentine i Španca Pabla Karenja Buste, koji je izbacio Dušana Lajovića.

Filipu će ovo biti četvrto finale u karijeri i šansa da konačno osvoji prvu ATP titulu.