Крај за „орлове“: Србија поражена од Швајцарске,

Фудбалери Србије изгубили су од Швајцарске 3:2 у трећем колу Групе Г, чиме су завршили учешће на Мундијалу у Катару.

Имали су Пиксијеви „орлови“ игру у првом полувремену, имали у једном тренутку предност од 2:1, али као и у утакмици против Камеруна – заказала је одбрана.

Србија је још једном на турниру примила три поготка, овог пута није успела да извуче ни реми, па такмичење у Катару завршава са само једним освојеним бодом – на последњем месту у групи.

Нападачки потенцијал „орлови“ су исказали само у првом полувремену, када су Митровић и Влаховић преокренули предност противника до којег је стигао голом Шаћирија у 20. минуту.

Емболо је у финишу првог дела донео изједначење Швајцарској и наговестио да „орлове“ чека паклено тежак задатак у других 45 минута.

Фројлер је на старту другог дела још једном савладао Вању Милинковића-Савића и већ ту је био крај.

„Орлови“ у целом другом полувремену нису створили ниједну озбиљнију прилику пред голом Кобела – најближи су били Тадић и Радоњић, али су њихови ударци били непрецизни.

Можда би све било другачије да је одличан ударац Андрије Живковића још у 11. минуту био мало прецизнији и да је уместо на стативи завршио у швајцарском голу.

Али, то никада нећемо сазнати…

„Орлови“ су још једном показали да имају огроман нападачки потенцијал, али грешке у одбрани су по ко зна који пут стале на пут срећи српским фудбалерима.

Србија завршава учешће на Мундијалу, а Швајцарска са другог места иде у осмину финала, где ће играти против Португалије.

Камерун је савладао Бразил 1:0 у утакмици без резултатског значаја, а „кариоке“ ће као првопласирана екипа у групи играти против Јужне Кореје у нокаут фази такмичења.

Atmosfera sa stadiona pred meč protiv Švajcarke (FOTO)