Početna > Novi Sad

Košarka Novi Sad

Košarkašice Vojvodine ubedljivo savladale Vrbas u vojvođanskom derbiju

Košarkašice Vojvodine savladali su ekipu Vrbasa u 13 kolu Ženske lige Srbije rezultatom 85:54  (14:19, 21:19, 23:12, 27:4).

Novosađanke nisu bez muke došle do ove pobede, iako rezultat govori suprotno. Gošže su imale tri poena prednosti na poluvremenu, ali su zatim potpuno pale u nastavku.

Vrbašanke su bolje počele, a domaće košarkašice su bile spore i bezidejne u napadu. Početkom druge četvrtine gošće su imale dvocifrenu prednost 16:26, a odlično je igrala kapiten Vrbasa Nataša Mijatović. Kako je vreme odmicalo, domaće su se polako vraćale. Nakon trojke Meknil, Vojvodina je prvi put povela 33:32. Ipak, Vrbas je odigrao bolje u finišu prvog poluvremena, pa je rezultat na velikom odmoru glasio 35:38.

U nastavku, viđena je rezultatska klackalica, a onda se prilikom jednog prodora povredila Vrbašanka Marina Marčetić. Od tog trenutka, gošće su potpuno pale. Vojvodina je treću četvrtinu završila sa osam poena viška 58:50. U poslednjoj deonici, na terenu je postojao samo domaći tim i epilog toga je ubedljiva pobeda Novosađanki, sedma prvenstvena. Trijumf je značajan jer je izvojevan u odustvu nekoliko igračica, ali i sa većom razlikom nego što je bio poraz u Vrbasu, pa Vojvodina sada ima bolji međusobni skor u odnosu na Vrbašanke.