Кошарка Нови Сад

Кошаркашице Војводине убедљиво савладале Врбас у војвођанском дербију

Кошаркашице Војводине савладали су екипу Врбаса у 13 колу Женске лиге Србије резултатом 85:54  (14:19, 21:19, 23:12, 27:4).

Новосађанке нису без муке дошле до ове победе, иако резултат говори супротно. Гошже су имале три поена предности на полувремену, али су затим потпуно пале у наставку.

Врбашанке су боље почеле, а домаће кошаркашице су биле споре и безидејне у нападу. Почетком друге четвртине гошће су имале двоцифрену предност 16:26, а одлично је играла капитен Врбаса Наташа Мијатовић. Како је време одмицало, домаће су се полако враћале. Након тројке Мекнил, Војводина је први пут повела 33:32. Ипак, Врбас је одиграо боље у финишу првог полувремена, па је резултат на великом одмору гласио 35:38.

У наставку, виђена је резултатска клацкалица, а онда се приликом једног продора повредила Врбашанка Марина Марчетић. Од тог тренутка, гошће су потпуно пале. Војводина је трећу четвртину завршила са осам поена вишка 58:50. У последњој деоници, на терену је постојао само домаћи тим и епилог тога је убедљива победа Новосађанки, седма првенствена. Тријумф је значајан јер је извојеван у одуству неколико играчица, али и са већом разликом него што је био пораз у Врбасу, па Војводина сада има бољи међусобни скор у односу на Врбашанке.