Početna > Novi Sad

Novi Sad Ostali sportovi

Košarkašice Vojvodine nadigrale Požegu u VABA ligi

U utakmici bez takmičarskog značaja, Vojvodina je u poslednjem kolu VABA superlige savladala Požegu.
vojvodina

Novosađanke, koje još ranije nisu uspele da izbore plasman na fajnal-for regionalnog šampionata ovaj susret prelomile su u prvoj četvrtini, koju su dobile sa plus 20. U nastavku su samo podizale vođstvo i ubedljivo slavile.

Najavio je trener Jovanović da je prioritet crveno-belih završni turnir nacionalnog Kupa, koji je već u petak.

Zbog toga je za ovaj duel odmorio neke igračice, dok je drugima, koje do sada nisu imale veliku minutažu, pružio šansu. Da to neće uticati na ishod meča naslutilo se već na početku.

Dominirale su Sara Lumis, Jovana Jovović i Vladana Vujisić i brzo dovele ekipu do velike prednosti.

Druga deonica protekla je u ritmu Novosađanki, koje su zahvaljujući sjajnoj odbrani stekle 55:19, što je rezultat kojim se otišlo na veliki odmor.

Ništa se bitnije nije promenilo ni u drugom poluvremenu, u kojem je Vojvodina spustila ritam, igrala koliko je bilo potrebno i na kraju ostvarila rutinsku pobedu.

Crveno-bele sada očekuje polufinale završnog turnira Kupa „Milan Ciga Vasojević“, gde će snage odmeriti sa ekipom Art basketa.

Vojvodina 021 – Požega 96:50 (32:12, 23:7, 23:17, 18:14)