Кошаркашице Србије поклекле пред тимом Канаде

Репрезентативке Србије поражене су од селекције Канаде са 60:67 (16:15, 12:23, 13:16, 19:13) у првом мечу групе Б на Светском првенству у Спортском центру Олимпијског парка у Сиднеју.

Подмлађени тим легендарне селекторке Марине Маљковић, упркос поразу, добром игром показао је да има велике шансе да у наставку надметања избори пласман у наставак такмичења.

Актуелне шампионке Европе, кошаркашице Србије, добро су почеле први меч на првенству и у равноправном надметању добиле прву четвртину са једним поеном предности.

Канађанке у наставку преузимају иницијатицу и у другој четвртини освајају убедњиву двовифрену предност са којом су отишле на полувреме.

У другом полувремену српске кошаркашице су успеле да пруже равноправан отпор супарницама, па и да преузму иницијативу у завршници меча али су успеле само да имање предност Канађанки које су на крају славиле победу.

Победнички тим у ефикасности је предводила Кејла Александер са 13 постигнутих поена, а кошаркашице Србије Андерсонова и Крајишник су биле најефикасније на мечу са 18 и 17 поена али им је то слаба утеха.

Систем такмичења је такав да су екипе подељене у две групе по шест тимова, од којих по четири најбоље пласиране екипе пролазе у четвртфинале.

Наш тим се такмичи у групи Б са екипама Француске, Јапана, Малија, Kанаде и домаћина Аустралије.
У групи А су Белгија, Kина, Босна и Херцеговина, Порторико, Kореја и Сједињене Америчке Државе.

Четвртфинала су на програму 29. септембра, полуфинала дан касније, а финале и утакмица за бронзу играће се 1. октобра.

Титулу првака света бране кошаркашице Америке која се сматрају великим фаворитом и покушаће да освоје и четврту узастопну светску титулу, а у првом мечу су убедљиво надиграле селекцију Белгије са 87:72.