Кошаркашице Србије победиле Француску на СП

Женска кошаркашка репрезентација Србије победила је данас селекцију Француске са 68:62 (24:17, 13:15, 16:14, 15:16), у мечу последњег, 5. кола групе Б на Светском првенству у Сиднеју.

Најефикаснија у селекцији Србије била је Ивон Андерсон са 18 поена, док је Јована Ногић додала 17. У пораженој репрезентацији најбоља је била Алексија Шартеро са 16.

Наша селекција је групну фазу завршила са три победе и два пораза. Коначан пласман на табели биће познат после меча Аустралија – Јапан. Парови четвртфинала СП биће одређени жребом по завршетку меча Аустралија – Јапан.

Репрезентације које су у групама А и Б заузеле прво и друго место биће у првом шеширу, док ће трећепласиране и четвртопласиране бити у другом.

Кошаркашице Србије су одлично ушле у меч, а у првој четвртини бриљирала је Андерсон. Наша селекција је имала вођство од 14 поена (24:10), али је Србија прву четвртину добила 24:17.

Францускиње су наставиле са добром игром и почетком друге четвртине, а захваљујући серији од 22:2 повеле су 32:26. Међутим, српске кошаркашице су серијом 11:0 прво полувреме добиле 37:32.

Србија је одржавала вођство од пет до седам поена почетком треће четвртине, али је Француска у 27. минуту изједначила на 46:46. Србија је направила нову серију од 7:0 и у последњу четвртину ушла с вођством од 53:46.

Наша селекција је наставила са добром игром и у последњем делу меча, а у 33. минуту Србија је поново стекла двоцифрену предност (57:46). Францускиње су пришле на минус пет (60:55) на четири минута пре краја меча. Србија је успела да сачува предност и да заслужено стигне до победе.

Канада је раније данас победила Мали 88:55, док ће последњи меч у групи Б од 12.30 часова играти Аустралија и Јапан.

Табела групе Б: Канада 4-1, Аустралија 3-1, Србија 3-2, Француска 2-3, Јапан 1-3, Мали 0-5.

У Групи А Порторико је победио Јужну Кореју 92:73, док је Кина била боља од Белгије 81:55. САД је убедљиво савладала селекцију БиХ 121:59.

Табела групе А: САД 5-0, Кина 4-1, Белгија 3-2, Порторико 2-3, Јужна Кореја 1-4, БиХ 0-5.

Košarkaški klubovi u Novom Sadu: Gde stasavaju budući šampioni?