Кошаркаши Жалгириса направили други највећи преокрет у историји Евролиге

Кошаркаши Жалгириса направили су други највећи преокрет у историји Евролиге пошто су као гости победили Олимпију резултатом 85:82 иако је домаћин почетком треће деонице водио плус 27 – 64:37.

Претходно је највећи преокрет у историји Евролиге направио пољски Проком који је против италијанске Сијене као гост губио 28 разлике (18:46) и на крају победио 95:88.

Жалгирис се није предао ни на минус 27, а у последњих 10 минута ушао је са минус 18 (48:66). Топио је гост предност домаћина, а потпуни преокрет литвански клуб направио је у последњем минуту, кад је прво повео 83:81, а затим и привео меч крају, за трећу победу на старту сезоне, а другу везану у гостима у два дана против италијанских клубова.

У победничком тиму најефикаснији је био Довидас Гедраитис са 21 поеном, а пратио га је Силвен Франсиско са 17. Бивши кошаркаш Партизана Ален Смаилагић је за мало мање од 17 минута дао седам поена и имао три скока.

У пораженом тиму, истакао се Никола Миротић са 17 поена, Зек Ледеј је дао 13, Леандро Болмаро 12, а Ненад Димитријевић 11.

Резултати 4. кола Евролиге: Олимпија – Жалгирис 82:85, Макаби – Партизан 79:91, Алба – Фенербахче 71:78, Реал – Панатинаикос 90:86, Бајерн – Париз 109:107. Сутра: Црвена звезда – Барселона, Монако – Виртус, Ефес – Олимпијакос, Асвел – Басконија.

Табела: Црвена звезда 3-0 (-1), Жалгирис и Фенербахче по 3-1, Барселона, Олимпијакос, Олимпијакос и Басконија по 2-1 (-1), Панатинаикос, Партизан, Реал, Макаби, Бајерн 2-2…