Кошарка Нови Сад

Кошаркаши Војводине уписали четврту узастопну победу

Кошаркаши Војводине савладали су у Новом Саду екипу Здравља из Лесковца резултатом 78:74 у 19. колу Кошаркашке лиге Србије.

Ово је уједно и четврта везана од укупно 13 победа за Новосађане, који тренутно заузимају чеону позицију на табели.

Утакмицу су стартовали фуриозно и једни и други у првој четвртини у којој је виђено 37 поена, али која је завршена у егалу.

Гости из Лесковца су били нешто бољи у другој деоници, коју су добили 24:19 и на паузу отишли са 5 поена предности.

Као и у прошлој утакмици са Слодесом, кошаркаши Војводине су имали изузетну трећу деоницу, која се на крају испоставила и кључном. Екипа Муте Николића је ту четвртину добила резултатом 20:11 и окренула моментум у своју корист.

Била је занимљива последња деоница али су домаћи кошаркаши успели да остану прибрани и сачувају водство до звука последње сирене.

Војводина сада има скор од 13-6 и у следећем колу гостују младости из Земуна. тај меч је на програму у понедељак.