Početna > Novi Sad

Košarka Novi Sad

Košarkaši Vojvodine upisali četvrtu uzastopnu pobedu

Košarkaši Vojvodine savladali su u Novom Sadu ekipu Zdravlja iz Leskovca rezultatom 78:74 u 19. kolu Košarkaške lige Srbije.

Ovo je ujedno i četvrta vezana od ukupno 13 pobeda za Novosađane, koji trenutno zauzimaju čeonu poziciju na tabeli.

Utakmicu su startovali furiozno i jedni i drugi u prvoj četvrtini u kojoj je viđeno 37 poena, ali koja je završena u egalu.

Gosti iz Leskovca su bili nešto bolji u drugoj deonici, koju su dobili 24:19 i na pauzu otišli sa 5 poena prednosti.

Kao i u prošloj utakmici sa Slodesom, košarkaši Vojvodine su imali izuzetnu treću deonicu, koja se na kraju ispostavila i ključnom. Ekipa Mute Nikolića je tu četvrtinu dobila rezultatom 20:11 i okrenula momentum u svoju korist.

Bila je zanimljiva poslednja deonica ali su domaći košarkaši uspeli da ostanu pribrani i sačuvaju vodstvo do zvuka poslednje sirene.

Vojvodina sada ima skor od 13-6 i u sledećem kolu gostuju mladosti iz Zemuna. taj meč je na programu u ponedeljak.