Početna > Novi Sad

Košarka Novi Sad

Košarkaši Vojvodine „preplivali“ Tamiš

Posle mnogo muka i neizvesnosti, i pored ubedljive prednosti posle pola sata igre, Vojvodina je u 11. kolu Košarkaške lige Srbije uspela da „prepliva“ Tamiš i mnogo mirnije, uz skor 7-4, dočeka nastavak prvenstva.

Nakon uvodnih minuta u egalu, ulaskom Gaćeše Vojvodina je zaigrala bolje, uz vrlo dobru rolu Uroša Banjca, te je stekla 10 poena viška. U drugoj deonici Tamiš je promašivao otvorene šuteve sa distance, ali crveno – beli to nisu iskoristili već su serijom grešaka dozvolili domaćinu da se vrati u igru. Ipak, Novosađani su na poluvremenu imali 10 poena vička (32:42).

Do finiša treće četvrtine bila je to ona prepoznatljiva Vojvodina: čvrsta u odbrani, maštovita i precizna u napadu, te su gosti stigli i do velikih plus 16. Trojkama su domaći uspeli da u poslednju deonicu uđu sa kakvom – takvom nadom da mogu do preokreta. Rezultat pred poslednjih 10 minuta je bio 50:63.

A u poslednjoj četvrtini Vojvodina se dobrano poigravala sa nervima svojih pristalica. Tamiš je iz minuta u minut topio prednost crveno – belih i ušao u neizvesnu završnicu. Uz dozu sreće, Vojvodina je ipak uspela da sačuva pobedu.