Кошарка Нови Сад

Кошаркаши Војводине „препливали“ Тамиш

После много мука и неизвесности, и поред убедљиве предности после пола сата игре, Војводина је у 11. колу Кошаркашке лиге Србије успела да „преплива“ Тамиш и много мирније, уз скор 7-4, дочека наставак првенства.

Након уводних минута у егалу, уласком Гаћеше Војводина је заиграла боље, уз врло добру ролу Уроша Бањца, те је стекла 10 поена вишка. У другој деоници Тамиш је промашивао отворене шутеве са дистанце, али црвено – бели то нису искористили већ су серијом грешака дозволили домаћину да се врати у игру. Ипак, Новосађани су на полувремену имали 10 поена вичка (32:42).

До финиша треће четвртине била је то она препознатљива Војводина: чврста у одбрани, маштовита и прецизна у нападу, те су гости стигли и до великих плус 16. Тројкама су домаћи успели да у последњу деоницу уђу са каквом – таквом надом да могу до преокрета. Резултат пред последњих 10 минута је био 50:63.

А у последњој четвртини Војводина се добрано поигравала са нервима својих присталица. Тамиш је из минута у минут топио предност црвено – белих и ушао у неизвесну завршницу. Уз дозу среће, Војводина је ипак успела да сачува победу.