Početna > Novi Sad

Košarka Novi Sad

Košarkaši Vojvodine na korak od finala kvalifikacija za ABA 2 ligu

KK Vojvodina pobedila je ekipu Sparsa iz Sarajeva u prvom meču kvalifikacija za ABA 2 ligu, rezultatom 97:81.

Vojvodina je u ovaj susret ušla kompletna, dok u redovima Sparsa nije bilo talentovanog Zinedina Murića.

Izabranici Miloša Isakov-Kovačevića su mnogo bolje ušli u meč. Novosađani su već u prvoj deonici imali dvocifrenu prednost, dok su domaćini iz Sarajeva postigli svega 12 poena za prvih 10 minuta. Sparsi su se probudili tak krajem prvog poluvremena, kada su prednost Vojvodine smanjili na 10 poena (39:49).

U drugom poluvremenu ekipa Srđana Stanića, zaigrala je znatno bolje, uspela da dođe do izjednačenja u trećoj četvrtini, igrala egal i na početku četvrte i onda potpuno pala. Sparsi su dozvolili Novosađanima ponovo da se rastrče u tranziciji, što je prouzrokovalo seriju gostiju 16:2 za konačnih 16 poena zalihe koju Vojvodina nosi sa sobom u Novi Sad.

Najefikasniji kod Novosađana bio je Tarel Džonson sa 21 poenom, 16 je upisao Stefan Savić, dok je poen manje zabeležio Tomislav Ivošev.

Kod domaćina Luka Mitrović je postigao 23 poena, a Markiz Mur je bio nadomak dabl-dabl učinka sa 22 poena i 9 skokova.

Revanš meč odigraće se u ponedeljak 25. septembra od 18 časova u hali SPENS u Novom Sadu, nakon čega će biti određen prvi učesnik finala kvalifikacija za ABA 2 ligu. Finalista će tamo čekati boljeg iz duela Ilirija – Bosna.

Trener Vojvodine: Bolingi samostalno diše, protiv Javora da stvaramo šanse, ali i da pobedimo