Кошарка Нови Сад

Кошаркаши Војводине на корак од финала квалификација за АБА 2 лигу

КК Војводина победила је екипу Спарса из Сарајева у првом мечу квалификација за АБА 2 лигу, резултатом 97:81.

Војводина је у овај сусрет ушла комплетна, док у редовима Спарса није било талентованог Зинедина Мурића.

Изабраници Милоша Исаков-Ковачевића су много боље ушли у меч. Новосађани су већ у првој деоници имали двоцифрену предност, док су домаћини из Сарајева постигли свега 12 поена за првих 10 минута. Спарси су се пробудили так крајем првог полувремена, када су предност Војводине смањили на 10 поена (39:49).

У другом полувремену екипа Срђана Станића, заиграла је знатно боље, успела да дође до изједначења у трећој четвртини, играла егал и на почетку четврте и онда потпуно пала. Спарси су дозволили Новосађанима поново да се растрче у транзицији, што је проузроковало серију гостију 16:2 за коначних 16 поена залихе коју Војводина носи са собом у Нови Сад.

Најефикаснији код Новосађана био је Тарел Џонсон са 21 поеном, 16 је уписао Стефан Савић, док је поен мање забележио Томислав Ивошев.

Код домаћина Лука Митровић је постигао 23 поена, а Маркиз Мур је био надомак дабл-дабл учинка са 22 поена и 9 скокова.

Реванш меч одиграће се у понедељак 25. септембра од 18 часова у хали СПЕНС у Новом Саду, након чега ће бити одређен први учесник финала квалификација за АБА 2 лигу. Финалиста ће тамо чекати бољег из дуела Илирија – Босна.

Trener Vojvodine: Bolingi samostalno diše, protiv Javora da stvaramo šanse, ali i da pobedimo