Košarka Novi Sad

Košarkaši Vojvodine doživeli prvi poraz u sezoni

Košarkaši Vojvodine upisali su prvi poraz u košarkaškoj ligi Srbije, pošto su izgubili od zlatibora 86:80.

Loše su Novosađani igrali u prvoj deonici, u kojoj su domaćini uspeli da steknu 6 poena prednosti. Bolja druga deonica, uz pomoć pre svega čvrstoj odbrani, donela je i pobedu u drugoj četvrtini 18:16 i minus od četiri poena pre odlaska na odmor.

Treća četvrtina, koja je prošle sezone često bila kobna po Novosađane, ovaj put je bila najbolja deonica za Vojvodinu. Razigrao se Luka Nedeljkov u drugom poluvremenu i nosio je Vojvodinu do prednosti od 3 poena na isteku treće deonice.

Ipak Protić i Đukanović iz ekipe Zlatibora su odgovorili sa svojim serijama i vratili domaće u vođstvo. Zlatibor je dobio poslednju deonicu rezultatom 28:19 i time ostao neporažen u dosadašnjem toku prvenstva.

Najefikasniji u ekipi iz Novog Sada bio je pomenuti Luka Nedeljkov sa 27 poena, pored njega istakao se i Banjac sa 18 poena i 9 skokova. kod domaćina Protić je upisao 26, a Đukanović 21 poen.

Zlatibor sada ima upisane tri pobede bez poraza, kao i Sloboda i ekipa Dinamika, dok Vojvodina posle ovog meča ima skor 2-1.

Obradović: Ne zanima me pasoš, već kako ko trenira