Početna > Sport
Košarka Sport

Košarkaši Spartaka ubedljivi

Košarkaši Spartaka revanširali su se Dunavu za početni poraz nastupa u KLS. Subotičani su sa novim trenerom Željkom Lukajićem slavili sa ubedljivih 91:71 po četvrtinama (15:28, 28:18, 20:10, 28:15).

Ubedljiva pobeda nije se mogla naslutiti posle prve deonice u kojoj su gosti imali čak 15 poena prednosti (13:28) zahvaljujući odličnim šutem za tri poena. Zaigrao je Spartak bolju odbranu u drugoj četvrtini i polako smanjivali razliku. Trojkom Danilovića i košem Sokolovića prišli su na 26:30 u 13 minutu. Milisavljević u 17. minutu sa slobodnih bacanja poravnava na 37:37. Nisu se predavali gosti, minut pre kraja prvog poluvremena imali su pet poena viška, 41:46. Poluvreme je završeno rezultatom 43:46, nakon što je tridesetak sekundi pre kraja raspoloženi MIlisavljević pogodio koš.

Spartak je nastavio sa agresivnom odbranom i uz to su imali dobar skok.

Do preokreta su stigli koše Danilovića u 25 minutu, 52:50. Serijom od 7:0 koju je zaključio Milisavljević u 28. minutu rezultat je bio 61:54. U četrvtoj deonici domaći su bili napadački izuzetno raspoloženi, te su stalno povećavali prednost. Trojkom Barne šest minuta pre kraja razlika je bila dvocifrena, 73:61. Pogađao je i Hardi koji novom trojkom za subotičane povećava rezultat na 82:61, što je najavilo konačnog pobednika meča.

Nema puno odmora za Spartak koji u sredu 11. janura od 19:00 časova igra Kup utakmicu protiv OKK Beograda. Biće to meč u kojem će subotičani tražiti priliku za prolaz na završnicu najboljih osam ekipa u Srbiji.

Spartak Office Shoes: Hardi 13, Prlja 4, MIlisavljević 23, Danilović 16, Sokolović 12, Jugović, Ilkić, Dodić, Šarenac, Gazibegović 4, Bojić 11, Barna 8.

ABA liga: Košarkaši Mege pobedili FMP