Кошаркаши Шпаније победили Грчку

Кошаркаши Шпаније победили су Грчку резултатом 84:77 у мечу другог кола групе А на Олимпијским играма.

Актуелни прваци Европе Шпанци су после првог дела игре водили 49:35, али су Грци успели да ухвате прикључак у трећој деоници. У последњих 10 минута се ушло вођством 62:56. Грчка је четири ипо минута пре краја стигла до 71:71, али је Шпанија затим преломила меч серијом 8:0.

Санти Алдама је предводио Шпанију ка победи са 19 поена, Серхио Љуљ је дао 13, Вили Ернангомез 11, Руди Фернандез 10.

Код Грчке је поново најефикаснији Јанис Адетокумбо са 27 поена. Двоцифрен је био још само Василис Толиопулос са 14.

Шпанија сад има победу и пораз, а Грчка два пораза и нема више никакве шансе да се пласира у четвртфинале.

У другом мечу другог кола групе А од 13 и 30 играју Аустралија – Канада.