Početna > Sport > Košarka
Košarka

Košarkaši Šarlota poraženi od Klivlenda, Pokuševski postigao 11 poena, Micić dva

Košarkaši Klivlenda pobedili su na svom terenu Šarlot rezultatom 115:92 u noćašnjem meču NBA lige.

U ekipi Klivlenda najbolji je bio Džeret Alen sa 17 poena, 13 skokova i četiri asistencije. Evan Mobli i Džordž Nijang su ubacili po 17 poena.

Kod gostiju, najefikasniji je bio Brendon Miler sa 24 poena i osam uhvaćenih lopti. Srpski reprezentativac Vasilije Micić bio je starter u ekipi Šarlota, a na terenu je proveo skoro 31 minut. On je za to vreme zabeležio dva poena, dva skoka, četiri asistencije i dve izgubljene lopte.

Za Šarlot je nastupio još jedan srpski internacionalac Aleksej Pokuševski, koji je igrao nešto više od 19 minuta. Pokuševski je utakmicu završio sa 11 poena, pet skokova, tri asistencije, dve ukradene lopte, jednom blokadom i jednom izgubljenom loptom.

Košarkaši Klivlenda se trenutno nalaze na trećem mestu na tabeli Istočne konferencije NBA lige sa 44 pobede i 28 poraza, dok je Šarlot na 13. poziciji sa skorom 17/54.

Tadić: Kad bih mogao, ponovio bih utakmicu protiv Švajcarske na SP u Rusiji