Кошаркаши Шарлота поражени од Кливленда, Покушевски постигао 11 поена, Мицић два

Кошаркаши Кливленда победили су на свом терену Шарлот резултатом 115:92 у ноћашњем мечу НБА лиге.

У екипи Кливленда најбољи је био Џерет Ален са 17 поена, 13 скокова и четири асистенције. Еван Мобли и Џорџ Нијанг су убацили по 17 поена.

Код гостију, најефикаснији је био Брендон Милер са 24 поена и осам ухваћених лопти. Српски репрезентативац Василије Мицић био је стартер у екипи Шарлота, а на терену је провео скоро 31 минут. Он је за то време забележио два поена, два скока, четири асистенције и две изгубљене лопте.

За Шарлот је наступио још један српски интернационалац Алексеј Покушевски, који је играо нешто више од 19 минута. Покушевски је утакмицу завршио са 11 поена, пет скокова, три асистенције, две украдене лопте, једном блокадом и једном изгубљеном лоптом.

Кошаркаши Кливленда се тренутно налазе на трећем месту на табели Источне конференције НБА лиге са 44 победе и 28 пораза, док је Шарлот на 13. позицији са скором 17/54.

Tadić: Kad bih mogao, ponovio bih utakmicu protiv Švajcarske na SP u Rusiji