Košarkaši Reala bolji od Crvene zvezde u Beogradu

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su sinoć u Beogradu od ekipe Real Madrida 79:59 (25:16, 13:18, 19:17, 22:8) u okviru 18. kola Evrolige.
zvezde

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Džanan Musa sa 19 poena i šest skokova, dok je Tavares zabeležio dabl-dabl i dodao 17 poena i 12 skokova.

U domaćoj ekipi istakli su se Nemanja Nedović sa 18 poena i Filip Petrušev sa 17 postignutih poena.

Real je bolje otvorio utakmicu i koristio je prednost pod košem koju ima u vidu Tavaresa. U drugoj četvrtini Crvene zvezda je poenima Nedovića i Petruševa uspela da se približi na četiri poena zaostatka.

U trećoj četvrtini domaća ekipa je bolje zaigrala u odbrani i time otvorila sebi prostor za igru u tranziciji. Preokrenuli su „crveno-beli“ rezultat i poveli sa pet poena. Gosti su ponovo preko Tavaresa uspeli da vrate prednost i na odmor između dve četvrtine odu sa šest poena prednosti.

Poslednjih deset minuta je pokazalo da domaća ekipa nema snage da se nosi sa dugačkom klupom protivnika. Pet minuta pre kraja košarkaši Reala su napravili seriju 12:0 i time stavili tačku na ovaj susret.

Crvene zvezda je trenutno 10. na tabeli Evrolige sa devet pobeda i devet poraza, dok je Real prvi sa 12 poeba i šest poraza.

U narednom kolu „crveno-beli“ dočekuju ekipu Monaka, dok Real gostuje ekipi Albe u Berlinu.

O’Nil: Jokić ima dobre šanse da osvoji MVP nagradu