Кошаркаши Реала бољи од Црвене звезде у Београду

Кошаркаши Црвене звезде поражени су синоћ у Београду од екипе Реал Мадрида 79:59 (25:16, 13:18, 19:17, 22:8) у оквиру 18. кола Евролиге.
звезде

Најефикаснији у победничкој екипи био је Џанан Муса са 19 поена и шест скокова, док је Таварес забележио дабл-дабл и додао 17 поена и 12 скокова.

У домаћој екипи истакли су се Немања Недовић са 18 поена и Филип Петрушев са 17 постигнутих поена.

Реал је боље отворио утакмицу и користио је предност под кошем коју има у виду Тавареса. У другој четвртини Црвене звезда је поенима Недовића и Петрушева успела да се приближи на четири поена заостатка.

У трећој четвртини домаћа екипа је боље заиграла у одбрани и тиме отворила себи простор за игру у транзицији. Преокренули су „црвено-бели“ резултат и повели са пет поена. Гости су поново преко Тавареса успели да врате предност и на одмор између две четвртине оду са шест поена предности.

Последњих десет минута је показало да домаћа екипа нема снаге да се носи са дугачком клупом противника. Пет минута пре краја кошаркаши Реала су направили серију 12:0 и тиме ставили тачку на овај сусрет.

Црвене звезда је тренутно 10. на табели Евролиге са девет победа и девет пораза, док је Реал први са 12 поеба и шест пораза.

У наредном колу „црвено-бели“ дочекују екипу Монака, док Реал гостује екипи Албе у Берлину.

O’Nil: Jokić ima dobre šanse da osvoji MVP nagradu