Košarkaši Partizana „prespavali“ treću četvrtinu,ali pobedili Zadar za 5-0 u ABA ligi

Košarkaši Partizana savladali su večeras kao gosti Zadar rezultatom 75:71 u utakmici petog kola ABA lige.

Crno-beli su „prespavali“ treću četvrtinu koji su izgubili rezultatom 27:12, ali su se ipak „trgli“ za maksimalnih 5-0 i prvo mesto u regionalnom takmičenju.

Na 11 sekundi pre kraja, pri rezultatu 73:71, Lovro Mazalin promašio je slobodna bacanja za izjednačenje, a trijumf crno-belih overio je Sterling Braun.

Isak Bonga bio je najefikasniji sa 16 poena, Karlik Džons ubacio je 14, a Balša Koprivica 11.

Debitovao je Ajzea Majk i pogodio trojku iz prvog šuta.

Kod domaćina Vladimir Mihailović postigao je 29 poena.

Partizanu sledi duel u sredu protiv Virtusa u Evroligi, a potom u subotu u Arenu stiže Krka u ABA ligi.

Svetislav Pešić zvanično potpisao ugovor, ostaje selektor Srbije do 2025. godine