Košarkaši Partizana posle produžetka pobedili Panatinaikos u 11. kolu Evrolige

Košarkaši Partizana pobedili su sinoć u Beogradu posle produžetka ekipu Panatinaikosa rezultatom 92:87 (20:21, 19:17, 15:18, 24:22, 14:9) u meču 11. kola Evrolige.

Najefikasniji u ekipi Partizana bio je Zek Ledej, koji je postigao 21 poena, dok je Pi-Džej Doužer ubacio 16. Kevin Panter je postigao 13, a Bruno Kaboklo 12. Kod gostiju, najbolji su bili Kendrik Nan sa 19 i Matijas Lesor, koji je dodao 16 poena.

„Crno-beli“ posle 11. kola u Evroligi imaju pet pobeda i šest poraza. Košarkaši Panatinaikosa su zabeležili šest pobeda i pet poraza.

Partizan će u narednom kolu na svom terenu dočekati Monako, dok će Panatinaikos gostovati Efesu.

Pred početak utakmice održana je mala ceremonija na kojoj je predsednik Partizana Ostoja Mijailović uručio megafon kao simboličan poklon nekadašnjem igraču kluba Matijasu Lesoru.

Za Partizan su posle pauza zbog povreda zaigrali kapiten Kevin Panter i Aleksa Avramović, koji je igrao sa maskom na licu, pa je van stroja sad samo Uroš Trifunović.

Prva deonica je bila izjednačena i okončana je minimalnom prednošću gostiju (21:20). Sredinom druge četvrtine gosti su imali plus osam (36:28), ali je Partizan poluvreme završio serijom 13:2 za vođstvo 39:38 posle prvih 20 minuta igre.

U trećoj deonici uglavnom je Partizan vodio od tri do pet poena prednosti, ali se u poslednjih 10 minuta ušlo sa plus dva za goste (56:54). Partizan nije dao poen skoro tri minuta na početku poslednje četvrtine, pa su gosti prvi put na meču stekli dvocifrenu prednost (64:54).

U poslednja četiri minuta ušlo se sa 73:63 za goste, ali je domaćin nošen fenomenalnom podrškom sa tribina uspeo da se vrati u meč. Posle sedam vezanih poena Pantera, Partizan je na 30 sekundi pre kraja stigao do 78:78, zatim Panatinaikos nije poentirao, pa je Partizan imao napad za pobedu, ali je Panter izgubio loptu pa se otišlo u produžetak.

U dodatnih pet minuta Partizan je u poslednjih 75 sekundi ušao sa 88:80. Prišao je Panatinaikos na minus tri 30 sekundi pre kraja, ali nije uspeo da ugrozi pobedu domaćina.

Utakmici je prisustvovalo 20.079 navijača.

Sferopulos: Hoćemo da napredujemo i igramo bolje, Evroliga je kao maraton