Кошаркаши Партизана после продужетка победили Панатинаикос у 11. колу Евролиге

Кошаркаши Партизана победили су синоћ у Београду после продужетка екипу Панатинаикоса резултатом 92:87 (20:21, 19:17, 15:18, 24:22, 14:9) у мечу 11. кола Евролиге.

Најефикаснији у екипи Партизана био је Зек Ледеј, који је постигао 21 поена, док је Пи-Џеј Доужер убацио 16. Кевин Пантер је постигао 13, а Бруно Кабокло 12. Код гостију, најбољи су били Кендрик Нан са 19 и Матијас Лесор, који је додао 16 поена.

„Црно-бели“ после 11. кола у Евролиги имају пет победа и шест пораза. Кошаркаши Панатинаикоса су забележили шест победа и пет пораза.

Партизан ће у наредном колу на свом терену дочекати Монако, док ће Панатинаикос гостовати Ефесу.

Пред почетак утакмице одржана је мала церемонија на којој је председник Партизана Остоја Мијаиловић уручио мегафон као симболичан поклон некадашњем играчу клуба Матијасу Лесору.

За Партизан су после пауза због повреда заиграли капитен Кевин Пантер и Алекса Аврамовић, који је играо са маском на лицу, па је ван строја сад само Урош Трифуновић.

Прва деоница је била изједначена и окончана је минималном предношћу гостију (21:20). Средином друге четвртине гости су имали плус осам (36:28), али је Партизан полувреме завршио серијом 13:2 за вођство 39:38 после првих 20 минута игре.

У трећој деоници углавном је Партизан водио од три до пет поена предности, али се у последњих 10 минута ушло са плус два за госте (56:54). Партизан није дао поен скоро три минута на почетку последње четвртине, па су гости први пут на мечу стекли двоцифрену предност (64:54).

У последња четири минута ушло се са 73:63 за госте, али је домаћин ношен феноменалном подршком са трибина успео да се врати у меч. После седам везаних поена Пантера, Партизан је на 30 секунди пре краја стигао до 78:78, затим Панатинаикос није поентирао, па је Партизан имао напад за победу, али је Пантер изгубио лопту па се отишло у продужетак.

У додатних пет минута Партизан је у последњих 75 секунди ушао са 88:80. Пришао је Панатинаикос на минус три 30 секунди пре краја, али није успео да угрози победу домаћина.

Утакмици је присуствовало 20.079 навијача.

Sferopulos: Hoćemo da napredujemo i igramo bolje, Evroliga je kao maraton