Košarkaši Partizana poraženi od Barselone u trećem kolu Evrolige

Košarkaši Partizana poraženi večeras u Beogradu od Barselone rezultatom 92:83 (23:16, 21:18, 25:26, 23:23) u meču trećeg kola Evrolige.

Najefikasniji u dresu Partizana bio je Džejms Naneli sa 14, dok je Pi-Džej Dozijer dodao 13. Zek Ledej je ubacio 12, a Aleksa Avramović i Kevin Panter po 11.

Barselonu su predvodili Nikolas Laprovitola sa 20 i Vili Ernangomez, koji je postigao 15 poena. Oskar da Silva je dodao 12 poena, a srpski košarkaš Nikola Kalinić je postigao sedam poena uz jedan skok i pet asistencija.

Partizan posle tri kola ima pobedu i dva poraza, dok je Barselona ostvarila sva tri trijumfa.

„Crno-beli“ će u četvrtak u četvrtom kolu gostovati Olimpijakosu, dok će Barselona u petak dočekati Bajern.

Pred početak meč održana je mala svečanost tokom koje je kapitenu Kevinu Panteru uručena nagrada kao najboljem igraču prethodne sezone u izboru navijača.

Barselona je mnogo bolje otvorila meč i zahvaljujući odličnom procentu šuta za tri imala plus devet u finišu prve deonice (19:10). Prvu četvrtinu, koja je okončana vođstvom gostiju 23:16 obeležili su namerni faulovi dosuđeni Balši Koprivici i Frenku Kaminskom.

Partizan je na krilima raspoloženog Alekse Avramovića početkom druge deonice velikom serijom stigao do 25:25. Domaćin je zatim i poveo 30:29, ali su gosti uzvratili serijom 9:0. Na kraju je zahvaljujući trojci Nikole Kalinića uz zvuk sirene, osmoj Barselone iz 20 pokušaja u prvom poluvremenu, gost otišao na „veliki odmor“ sa plus 10 – 44:34.

Partizan je odlično otvorio drugo poluvreme i prišao na minus četiri, ali je Barselona odbila taj napad i u 26. minutu ponovo otišla na plus 10 (58:48). Nije uspeo Partizan ozbiljnije da smanji prednost Barselone koja je u poslednju deonicu ušla prednošću 69:60. Uspeo je Partizan da zapreti i stigne na minus šest u jednom trenutku, ali je Barselona vezala dve trojke kad se lomilo za 85:75 na tri minuta pre kraja. Barselona je zadržala prednost i stigla je na kraju do treće pobede u Evroligi ove sezone. Crno-beli su na ovom meču imali veliku podršku navijača, pošto je u „Štark areni“ bilo oko 20.000 pristalica Partizana.