Кошаркаши Партизана поражени од Барселоне у 31. колу Евролиге

Кошаркаши Партизана поражени су синоћ у Београду од екипе Барселоне резултатом 89:80 (25:21, 19:24, 22:13, 23:22) у мечу 31. кола Евролиге.
партизана

Најефикаснији у екипи Партизана био је Данте Егзум са 24 поена, док је Кевин Пантер додао 16. Код гостију, најбољи је био Николас Лапровитола са 25 поена, Никола Миротић је додао 19, а Јан Весели 14. Српски кошаркаш Никола Калинић је за 15 минута на терену постигао четири поена и имао је један скок.

Утакмици је према званичним подацима присуствовао 20.041 навијач, што је рекорд сезоне у најквалитетнијем европском клупском такмичењу.

Меч је практично решен у трећој четвртини, коју је каталонски клуб добио резултатом 22:13.

„Црно-бели“ се тренутно налазе на седмом месту на табели са 17 победа и 14 пораза, док је Барселона трећа са скором 21/10.

Партизан ће у наредном колу у петак у Београду играти са Реалом, док ће Барселона дан раније дочекати Албу.

Барселона је боље ушла у меч и повела 5:0. Каталонски клуб је у наставку прве четвртине одржавао предност, а у гостујућем тиму је доминирао Лапровитола.

Партизан је у петом минуту пришао на 10:11, а потом се играо поен за поен. Барселона је у финишу прве четвртине казнила грешке играча домаћег тима, а овај део меча гости су добили резултатом 25:21.

Партизан је серијом 11:2 на старту друге четвртине стигао до вођства 32:27. Домаћи кошаркаши су наставили са добром игром, а у 16. минуту стекли су предност од осам поена (40:32).

„Црно-бели“ су у финишу направили неколико грешака, а Барселона је пришла на 42:41. Прво полувреме је завршено вођством Партизана од 45:44.

Барселона је боље отворила трећу четвртину, а гости су у у 27. минуту серијом 17:4 стекли двоцифрену предност од 61:49. Гости су у последњу четвртину ушли с вођством од 66:58.

Партизан је смањио на 66:63 на старту последње четвртине, а онда је Миротић тројком прекинуо серију „црно-белих“. Домаћи играчи су у 35. минуту поново пришли Барселони на минус три поена 70:73, али је уследила тројка Лапровитоле.

Барселона је на два минута пре краја стекла двоцифрену предност (83:73), а онда је мирно меч привела крају.

Ivanović: Nadamo se da možemo da pobedimo Valensiju, videćemo ko će sutra igrati